Gniezno – PILNE: Dziś rano pojadając się za pracownika PZU ukradła 85-letniej staruszce wszystkie oszczędności i biżuterie! Policja prosi o pomoc!

Oszustka weszła do mieszkania 85-letniej gnieźnianki i ukradła przechowywane w domu oszczędności. Podawała się za pracownicę ubezpieczalni PZU. Pamiętajmy: złodzieje i oszuści wykorzystują każdą okazję. Policja zaleca ostrożność.

Okazuje się, że nie można się czuć bezpiecznie nawet we własnym mieszkaniu. Przestępcy chcąc wyłudzić pieniądze próbują dostać się do środka pod różnymi legendami. Złodzieje podają się za: pracowników pogotowia gazowego, energetycznego, akwizytorów, pracowników socjalnych itp. Gdy już wejdą do środka, ustalają gdzie ich ofiara przechowuje pieniądze, odwracają jej uwagę i dokonują kradzieży. Świadczy o tym zdarzenie, które wczoraj miało miejsce w naszym mieście.

Gnieźnieńska policja poszukuje złodziejkę, która 9 listopada br. weszła do mieszkania 85-letniej gnieźnianki na osiedlu Piastowskim.

Sprawczyni z wyglądu 25-30 lat, ubrana była w popielaty płaszczyk, podała się za pracownika ubezpieczalni PZU. Pod nieuwagę seniorki ukradła przechowywane w domu pieniądze i biżuterię. Kiedy seniorka zorientowała się, że padła ofiarą przestępczyni, gdy ta była już daleko.

Policja przypomina, że aby uniknąć strat i nie stać się ofiarą kradzieży, należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności – nikogo obcego nie wpuszczać za próg swojego mieszkania, nawet jeśli wzbudza zaufanie.

Źródło: KPP Gniezno