Gniezno – Po pijaku podpalił swoje mieszkanie!

Gnieźnieńscy śledczy przedstawili zarzuty mężczyźnie, który w Zdziechowie podpalił własne mieszkanie. Do zdarzenia doszło na początku lutego br. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pożaru w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Zdziechowa w gminie Gniezno doszło 2 lutego w godzinach popołudniowych. Służby ratunkowe zawiadomił jeden z mieszkańców. Na miejsce natychmiast udały się jednostki OSP ze Zdziechowy i Modliszewa, a także PSP z Gniezna. Pogotowie ratunkowe na miejscu udzieliło pomocy medycznej jednej z lokatorek, która zasłabła.

311-155913

W trakcie pożaru funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 50-letniego mężczyznę. W toku prowadzonych czynności okazało się, że znajdując się w stanie nietrzeźwości podpalił śmietnik znajdujący się w jednym z pokoi mieszkania. W wyniku pożaru doszło do uszkodzenia umeblowania, odzieży lokatorów i zadymienia lokalu. Jak tłumaczył podejrzany, do zdarzenia doszło w wyniku nieporozumień rodzinnych.

Śledczy przedstawili 50-latkowi zarzut uszkodzenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.