Gniezno – Po pijaku staranował 5 aut! Grozi mu do 2 lat

Policjant po służbie przy wsparciu świadka zatrzymał pijanego kierowcę, który uciekał ulicami Gniezna po staranowaniu 5 pojazdów. Sprawca, 21-letni gnieźnianin odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie pojazdem bez uprawnień.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do zdarzenia doszło w środę, 6 lipca br. na ul. Łaskiego w Gnieźnie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący pojazdem marki Citroen C4 Picasso, 21-letni gnieźnianin jadąc od ul. Żuławy w kierunku ul. św. Wojciecha, a następnie w stronę Łaskiego najechał na prawidłowo zaparkowane pojazdy peugeot, citroen xsara, subaru impreza, ford fiesta i ford fokus powodując ich uszkodzenia. Po zdarzeniu sprawca wysiadł z auta i zaczął uciekać. W tym czasie policjant po służbie ze stanu Komisariatu Policji w Trzemesznie wracał samochodem do domu. W okolicy ul. Jeziornej zauważył dwóch biegnących mężczyzn. Kilkanaście metrów dalej zauważył dwa uszkodzone auta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wówczas połączył fakty. Zawrócił swój pojazd, wjechał w ul. Czystą, a następnie Wawrzyńca, gdzie zatrzymał auto i ruszył na pomoc goniącemu sprawcę. Po chwili funkcjonariusz obezwładnił mężczyznę. W międzyczasie ktoś inny wezwał policję. Okazało się, że 21-latek był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało 1,7 promila, dodatkowo nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.Auto, którym kierował zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za popełnione czyny niebawem odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gniezno