Gniezno – Pod pretekstem rozpytania o sąsiada okradli seniorkę

Kosztowności o wartości około 5 tys. zł skradziono mieszkance ulicy Warzywnej w Gnieźnie. Złodzieje – kobieta i mężczyzna dostali się do mieszkania pod legendą rozpytania o sąsiada.

Do zdarzenia doszło 8 marca br. w godzinach rannych w jednym z mieszkań na ul. Warzywnej w Gnieźnie. Do mieszkania 73-letniej kobiety pod legendą rozpytania o sąsiada weszły dwie obce osoby- kobieta i mężczyzna.

W trakcie rozmowy kobieta zagadywała gospodynię, mężczyzna w tym czasie wykorzystując jej nieuwagę zaglądał do szafek. W pewnym momencie zauważył pudełko z biżuterią, nie zastanawiając się ani chwili ukradł je, po czym w pośpiechu para opuściła mieszkanie. Okradziona gnieźnianka dwie godziny po zdarzeniu powiadomiła policję.

Policja w Gnieźnie ostrzega.

Złodzieje wykorzystują różne okazje i preteksty, by przekroczyć próg mieszkania lub domu. Coraz częściej próbują naciągnąć indywidualne osoby. Aby uniknąć przykrej sytuacji, dotyczącej kradzieży warto stosować dwie bardzo proste zasady: NIGDY nie wpuszczać do mieszkania nikogo obcego. ZAWSZE zamykać drzwi na klucz.

Źródło: KPP Gniezno – Anna Osińska