Gniezno – Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia

Policjanci kryminalni z Gniezna zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali utracone elektronarzędzia, które niebawem zwrócą właścicielowi. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. 

SONY DSCDo zdarzenia doszło w nocy z 9 na 11 kwietnia br. Złodziej z będącego w budowie budynku mieszczącego się w centrum miasta ukradł różne elektronarzędzia o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Były to między innymi młot udarowy, spawarka, odkurzacz, skośnica do cięcia metalu itd.

Policjanci Wydziału Kryminalnego gnieźnieńskiej komendy w wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 22-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Ponadto w wyniku przeszukania w miejscu przebywania sprawcy funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli wszystkie skradzione przedmioty. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy postawili już zatrzymanemu zarzut kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję.

Źródło: KPP Gniezno – Anna Osińska