Gniezno – Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty o wartości 220tys. zł

Wspólne działania gnieźnieńskich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta i gminy Gniezno 16 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich wartość to prawie 220 tys. zł. Właścicielom tych maszyn grozi wysoka kara grzywny lub 3 lata pozbawienia wolności.

Wspólne działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Poznaniu, skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka lokali na terenie powiatu gnieźnieńskiego. W dwóch punktach na terenie miasta i gminy Gniezno zabezpieczyli 16 automatów do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na urządzanie których wymagana jest koncesja na prowadzenie kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Policjanci zabezpieczyli automaty o wartości prawie 220 tys. złotych i przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Poznaniu, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Źródło: KPP Gniezno