Gniezno – Policyjny pies Gabatol wytropił włamywaczy!

Służący w słupeckiej komendzie pies tropiący odnotował swój kolejny sukces – doprowadził policjantów do sprawców włamania oraz miejsca przechowywania łupu. Do zdarzenia doszło w Pierwszej Stolicy Polski. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

27 marca ok. 3:30 w nocy gnieźnieńscy funkcjonariusze zostali zawiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednego z kiosków w centrum miasta. Na miejsce udali się funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego, jednocześnie dyżurny wezwał na miejsce przewodnika z psem służbowym z komendy w Słupcy. Dwóch mężczyzn w wieku 19 i 24, których rysopis pasował do podanego przez świadka policjanci zatrzymali kilka minut później. Użyty na miejscu policyjny pies tropiący Gabatol – również podjął trop i doprowadził do jednego z mieszkań w Starym Mieście. W środku znajdowała się 21-letnia kobieta, która została zatrzymana. Skradzione mienie w postaci papierosów zostało odzyskane – znajdowało się na strychu klatki schodowej. Właścicielka wyceniła straty na 3 500 złotych.

Policjanci zabezpieczyli także liczne ślady, potwierdzające udział całej trójki we włamaniu. Odzyskane mienie w najbliższym czasie zostanie zwrócone właścicielce. Zebrane przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutów.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Źródło: KPP Gniezno