Gniezno – Pomogli potrąconemu jastrzębiowi

jastrząbPolicjanci z Komisariatu Policji w Witkowie pomogli potrąconemu przez samochód jastrzębiowi. Ptak miał złamane skrzydło. Do Komisariatu wpłynęło podziękowanie za postawę policjantów, którym nie był obojętny los cierpiącego zwierzęcia.

Do zdarzenia doszło 24 stycznia br. w godzinach popołudniowych w miejscowości Chłądowo w gminie Witkowo. Jastrząb uderzył w przejeżdżający renault clio. Ptak miał złamane skrzydło, leżał w polu i widać było, że cierpi.

Kierowca pojazdu powiadomił o zdarzeniu funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Witkowie, którzy pojechali na miejsce. St. sierż. Marek Wasielewski i sierż. Mariusz Sucholas wykonali wiele telefonów do różnych instytucji, próbując pomóc rannemu jastrzębiowi. Los ptaka poruszył Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Ranny jastrząb trafił pod opiekę Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie.

Do Komisariatu Policji w Witkowie wpłynęło podziękowanie od Pana Kornela Tomczaka ze Stowarzyszenia Projekt Września za postawę policjantów i zaopiekowanie się rannym jastrzębiem.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Gniezno / Anna Osińska