Gniezno – Ponad 100 interwencji – samobójstwo, kradzieże, wypadki i pijani kierowcy! Podsumowanie sylwestrowo – noworocznego weekendu

Gnieźnieńscy policjanci podsumowali weekend sylwestrowo – noworoczny. W tym czasie na drogach powiatu doszło do jednego wypadku drogowego oraz 5 kolizji drogowych. Stróże prawa zatrzymali również nietrzeźwego kierującego motorowerem oraz nietrzeźwego kierującego, który przy włączaniu się do ruchu uderzył w zaparkowany pojazd. Odnotowano również ponad 100 interwencji i jedno samobójstwo.

Z powitania Nowego Roku w naszym powiecie cieszyło się wiele osób. Spora grupa uczestniczyła w organizowanych z tej okazji zabawach, dyskotekach, przyjęciach czy prywatkach. Czas sylwestrowo – noworoczny był jednak pracowity dla gnieźnieńskich policjantów, którzy w tym czasie przeprowadzili ponad 100 interwencji, np. 31 grudnia policjanci interweniowali na Bednarskim Rynku wobec nietrzeźwego mężczyzny, który nie chciał opuścić klatki schodowej budynku. Z podejrzeniem złamania nogi został on przewieziony do szpitala. Większość przeprowadzonych interwencji dotyczyła naruszeń porządku i nieporozumień rodzinnych. Funkcjonariusze nie odnotowali zdarzeń związanych z niewłaściwą obsługą środków pirotechnicznych prowadzących do uszkodzenia ciała.

31 grudnia na ulicy Poznańskiej w Gnieźnie doszło do kradzieży telefonu komórkowego z otwartego samochodu osobowego marki BMW.  Tego samego dnia po południu na ul. 3 Maja w Gnieźnie nietrzeźwy 58-latek podczas włączania się do ruchu uderzył w zaparkowany samochód marki Audi A4. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Już po północy policjanci odnotowali pierwszy w tym roku na ul. Słonecznej w Gnieźnie wypadek drogowy. W pierwszy dzień Nowego Roku w jednym z gnieźnieńskich mieszkań doszło również do samobójstwa. Na ul. Foluskiej w Trzemesznie policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali pierwszego nietrzeźwego 32-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego kierującego motorowerem.