Gniezno – Pożar mieszkania przy ul. Kaszarskiej. Jedna osoba nie żyje!

W piątek, 10 lutego około godziny 14:00 w mieszkaniu znajdującym się na II piętrze kamienicy przy ul. Kaszarskiej w Gnieźnie wybuchł pożar. Kobieta, która go zauważyła wezwała na miejsce służby. Dwie kobiety przetransportowano do szpitala. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte jest mieszkanie na drugim piętrze kamienicy oraz zadymiona jest klatka schodowa powyżej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na źródło pożaru. Prowadzono wentylację nadciśnieniową mieszkania objętego pożarem oraz klatki schodowej. Nadpalone wyposażenie mieszkania usunięto na zewnątrz budynku, gdzie je dogaszono. Strażacy pracujący wewnątrz pomieszczeń zabezpieczeni byli w aparaty ochrony dróg oddechowych.

Z mieszkania objętego pożarem ewakuowano nieprzytomną kobietę, bez oznak życiowych. Podjęto reanimację. Z mieszkań na 3 piętrze ewakuowano w sumie 3 kobiety i 2 psy. Ewakuację prowadzono przy wykorzystaniu drabiny mechanicznej oraz klatką schodową.  Dwie poszkodowane kobiety przetransportowano do szpitala.

Jedna z kobiet, 73-letnia gnieźnianka była nieprzytomna. Po wydostaniu jej przez strażaków z mieszkania była reanimowana przez ratowników medycznych. Po przywróceniu funkcji życiowych została przewieziona do szpitala. Niestety następnego dnia zmarła

W działaniach w sumie brały udział 4 zastępy strażaków z JRG Gniezno w sile 13 ratowników. Źródło: KPP oraz PSP Gniezno / zdjęcie archiwalne