Gniezno – Sikanko + graffiti = grzywna 800zł

rynekGNKarą grzywny został ukarany 22-latek z Gniezna, który załatwił potrzebę fizjologiczną na gnieźnieńskim Rynku oraz wykonał graffiti na budynku pobliskiej kamienicy. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego.

W chłodną noc z 18 na 19 lutego br. na gnieźnieńskim Rynku spotkało się kilku mężczyzn. Tuż po północy jeden z nich załatwił swoją potrzebę fizjologiczną do nieczynnej fontanny. Zachowanie to zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Później grupa przemieściła się w stronę ul. Farnej i tam ten sam mężczyzna wykonał markerem napis na budynku pobliskiej kamienicy.

Operator monitoringu powiadomił o niestosownym zachowaniu jednego z członków grupy dyżurnego gnieźnieńskiej policji. Na miejscu stróże prawa wylegitymowali wszystkich przebywających tam mężczyzn, lecz nie posiadali dowodów popełnionych chwilę wcześniej występków.

rynek3GNSprawą zajęli się funkcjonariusze z Zespołu Wykroczeń. Okazało się, że sprawcą jest 22-letni gnieźnianin, który dniu 8 kwietnia poddał się dobrowolnie karze 800 złotych i wpłacenia nawiązki na rzecz pokrzywdzonej administracji budynku.

To kolejny przypadek w tym roku, kiedy funkcjonariusze dzięki operatorowi monitoringu mogli ukarać osobę łamiącą prawo.

Źródło: KPP Gniezno – Anna Osińska