Gniezno – Śmiertelne zderzenie Peugeota 406 z Fiatem Ducato! Jedna osoba zginęła na miejscu

W dniu 20 października 2016 roku o godzinie 13:25 w miejscowości Ułanowo w gminie Kłecko na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej  190 (Kłecko – Wągrowiec) z drogą powiatową 2190 (Michalcza – Ułanowo) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 19-letni mieszkaniec gminy Wągrowiec. Dwie osoby z obrażeniami ciała przebywają w szpitalu.

14769947921uanowo

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem ciężarowym marki Fiat Ducato, 39-letni mieszkaniec gminy Niechanowo jadąc od strony miejscowości Michalcza podczas skrętu w prawo zderzył się z jadącym od strony Kłecka samochodem osobowym marki Peugeot 406 kierowanym przez 19-letniego mieszkańca powiatu wągrowieckiego, który w tym czasie wyprzedzał nieznany na chwilę obecną pojazd.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierujący Peugeot, 18-letni pasażer tego pojazdu w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala w Gnieźnie. W szpitalu z obrażeniami ciała przebywa również 49-letni mieszkaniec Gniezna, który był pasażerem Fiata Ducato, kierujący tym pojazdem po badaniach i zaopatrzeniu został zwolniony ze szpitala do domu.

W każdym z aut podróżowały dwie osoby.

Jak ustalili funkcjonariusze ruchu drogowego kierujący fiatem był trzeźwy.

Przez kilka godzin podczas wykonywania czynności przez służby droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

Policja pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności i przyczyny wypadku.

Świadków zdarzenia, w szczególności kierującego nieznanym pojazdem który w momencie wypadku był wyprzedzany przez kierującego Peugeot 406 prosimy o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie.

Źródło: KPP Gniezno, Zdjęcia: PSP Gniezno