Gniezno / Trzemeszno – Kosztowna szklanka wody

szklanka z wodaKobieta i mężczyzna pod pretekstem wypicia wody okradli 88-letnią mieszkankę Trzemeszna. Seniorka straciła dwa tysiące złotych. Policja ostrzega przed wpuszczaniem nieznajomych do domów.

Metody „na wnuczka” i na „przedstawiciela administracji” są szczególnie popularne wśród przestępców. Polegają one na podszywaniu się na przykład pod bliskich lub inne osoby w celu zdobycia pieniędzy. Co jakiś czas pojawiają się ich różne wariacje.

W Trzemesznie w poniedziałek, 14 marca 2016 roku około godziny 13:00 odnotowano  przypadek kradzieży mieszkaniowej za pomocą metody „na szklankę wody”. Jak informowała przybyła do komisariatu 88-letnia pokrzywdzona „Przyszli i poprosili o szklankę wody. Zrobili zamieszanie i wtedy ukradli pieniądze. Przez cały czas grzecznie się zachowywali. Wody ze szklanki mężczyzna nie wypił.”

Okradziona kobieta po pewnym czasie zorientowała się, że straciła gotówkę.

Wygląd sprawców: kobieta – z wyglądu około 30 lat, szczupła, włosy ciemny blond; mężczyzna – wysoki, średniej budowy ciała, włosy ciemne krótkie

Policja ostrzega przed otwieraniem drzwi nieznajomym, a tym bardziej przed wpuszczaniem ich do środka. Mundurowi proszą też o sygnały o jakichkolwiek wizytach tajemniczych gości pod numerem telefonu 997.

Źródło: KPP Gniezno – Anna Osińska