Gniezno – Ukradł portfel na Poczcie… Grozi mu do 5 lat za kratkami

64-letni mieszkaniec Gniezna odpowie za kradzież. Podejrzany wykorzystał moment nieuwagi i zabrał cudzy portfel z pieniędzmi i dokumentami podczas pobytu w jednej z placówek pocztowych. Policjanci współpracując z urzędem pocztowym ustalili sprawcę i postawili mu zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie lutego br. gnieźnieńscy policjanci zostali poinformowani o tym, że w jednej z miejscowych placówek pocztowych doszło do kradzieży. Policyjny patrol ustalił wówczas, że sprawca wykorzystał moment nieuwagi poszkodowanego i zabrał należący do niego portfel. W środku znajdowało się 2 000 złotych, dowód osobisty, angielskie prawo jazdy i uprawnienia do kierowania wózkiem widłowym, 3 karty bankomatowe.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni. Dzięki współpracy z urzędem pocztowym funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek ze zdarzeniem Policyjne przypuszczenia okazały się słuszne. W trakcie czynności 64-latek przyznał się do kradzieży, nie kwestionując swojej winy. Powiedział również, że pieniądze wydał na życie.

Wcześniej mężczyzna był karany za przestępstwa przeciwko mieniu o znacznej wartości.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gniezno