Gniezno – Ukradł telefon na poczcie, został zatrzymany dzięki nagraniu z monitoringu

39-letni mieszkaniec Gniezna został zatrzymany przez policjantów prewencji jako podejrzany o kradzież telefonu komórkowego, który ukradł w jednym z miejscowych urzędów pocztowych. Aparat należał do jednego z reżyserów teatralnych, która przyjechał do Gniezna w celach służbowych. Aparat wraz z kartą SIM wrócił już do właściciela. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z gnieźnieńskich urzędów pocztowych. Pod nieuwagę pokrzywdzonego nieznany sprawca ukradł mu telefon komórkowy Samsung Galaxy Grand. Właściciel – jeden z reżyserów teatralnych, który przyjechał do Gniezna w celu służbowym – wycenił straty na kwotę 500 złotych.

Tego samego dnia policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego przejrzeli monitoring i wytypowali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 39-letni gnieźnianin, który był już wcześniej zatrzymywany za podobne przestępstwa. Podejrzenia stróżów prawa okazały się słuszne. Podczas patrolu ulic policjanci zauważyli podejrzewanego mężczyznę idącego ulicą Kościuszki. Telefon został odzyskany. 39-latek schował go do kieszeni spodni, wcześniej wyrzucając kartę SIM. Jednak i ją udało się odnaleźć. Aparat wraz z kartą wrócił już do właściciela. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gniezno