Gniezno – Ukradł utarg. Został namierzony i zatrzymany przez Policję. Grozi mu do 5lat

Gnieźnieńscy policjanci operacyjni zatrzymali mężczyznę, który podczas pobytu w barze z kasy fiskalnej ukradł utarg. 33-latek odpowie za swój czyn przed sądem. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 8 sierpnia br. wieczorem do jednego z barów mieszczących się na osiedlu Winiary wszedł mężczyzna. Usiadł przy barze. Wydawał się niespokojny. Gdy otrzymał złożone zamówienie, przesiadł się w pobliżu kasy fiskalnej.

Podczas płatności wykorzystał moment nieuwagi barmanki i nie zastanawiając się długo włożył rękę do kasy fiskalnej. Zabrał z niej utarg w kwocie 500-złotych i uciekł. W pościg za nim ruszył właściciel lokalu, niestety bezskutecznie.

Personel baru powiadomił o kradzieży gnieźnieńskich policjantów. Okazało się, że całe zdarzenie zostało utrwalone na monitoringu wewnętrznym. Policjanci odtworzyli zapis i na tej podstawie zaczęli typować sprawcę. W ostatnich dniach policjanci operacyjni zatrzymali mężczyznę, który pieniądze ukradł. Okazał się nim 33-letni gnieźnianin. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Podczas rozmowy ustalono, że pieniądze potrzebował na używki.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KPP Gniezno