Gniezno – usłyszał zarzuty za wysyłanie smsów, nachodzenie i groźby.

Zarzut stalkingu i gróźb karalnych usłyszał 22-letni mężczyzna z Gniezna. Z ustaleń policjantów wynika, że od października ubiegłego roku nękał pokrzywdzoną. Przestępstwa te zagrożone są karą do 3 lat więzienia.

Policjanci z komendy w Gnieźnie prowadzili sprawę związaną ze stalkingiem. Z ich informacji wynikało, że pokrzywdzona miała być nękana przez swojego prześladowcę już od października ubiegłego roku. Mężczyzna wielokrotnie wysyłał jej smsy przez WhatsApp i Messenger, nachodził w miejscu zamieszkania i śledził. Po pewnym czasie zaczął grozić, że pozbawi życia jej znajomych, a na końcu ją samą. Zaniepokojona i zdenerwowana kobieta w końcu, 18 sierpnia br., zaalarmowała o wszystkim Policję.

Funkcjonariusze, po zebraniu materiału dowodowego, zatrzymali 22-letniego gnieźnianina. Postawili mu zarzuty stalkingu i gróźb karalnych. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz jej znajomych i zakaz kontaktowania się z nimi. Przestępstwa te zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl