Gniezno – Wakacyjna wizyta w komendzie

Gnieźnieńską komendę odwiedziły dzieci uczestniczące w akcji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w formie półkolonii zorganizowanych przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda nasza praca oraz poznać policyjne wyposażenie. Przy okazji posłuchały porad mł. asp. Agnieszki Franckiewicz dotyczących wakacyjnego wypoczynku.

gniezno img_2716a

Wycieczkę dzieci uczestniczących w letnim wypoczynku zorganizował Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński. O pracy policjantów opowiedziała im policjantka Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii mł. asp. Agnieszka Franckiewicz.

Już na początku wycieczki dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Zasiadły za kierownicą radiowozu, zaraz potem odwiedziły Niebieski Pokój oraz zobaczyły sprzęt wykorzystywany przez policjantów. W trakcie całej wizyty funkcjonariuszka przekazywała im porady, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

gniezno img_2712a

Była więc mowa o zasadach poruszania się po ulicy, podczas jazdy rowerem, nad jeziorem i w lesie. Poruszyła temat właściwego korzystaniu z internetu i zasadzie ograniczonego zaufania w kontakcie z osobami obcymi. Policjantka zachęcała także do używania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność.