Gniezno – Wspólne ćwiczenia Wojska, CBŚ oraz Policji w razie „W”

W dniach 22 – 26 sierpnia na terenie jednostki wojskowej w Powidzu odbyło się wspólne szkolenie gnieźnieńskiej grupy realizacyjnej, CBŚP oraz innych służb z żołnierzami z Zespołu Działań Specjalnych w Powidzu.

sam_3082a

Celem szkolenia było wypracowanie wspólnych form na wypadek poważnego zagrożenia na obszarze powiatu gnieźnieńskiego. W trakcie szkolenia funkcjonariusze oraz żołnierze doskonalili swoje umiejętności w okolicy i na zbiornikach wodnych z wykorzystaniem śmigłowców. Wzięli udział również szkoleniu w zakresie różnych strzelań taktycznych, które mogą spotkać na współczesnym polu walki. Każdy z ćwiczonych elementów stanowi fundament współpracy, budując zaufanie i profesjonalne przygotowanie do realizacji zadań uczestniczących jednostek.

sam_3063a

Podsumowaniem szkolenia była realizacja zatrzymania niebezpiecznych przestępców – terrorystów, którzy przebywali na terenie powiatu gnieźnieńskiego – informacja z tego zakresu została zamieszczona na stronie KPP w Gnieźnie w dniu 26.08.16r.

Wszyscy uczestnicy wysoko ocenili poziom wyszkolenia funkcjonariuszy i żołnierzy. Dostrzega je również kierownictwo 33 Bazy Lotniczej w Powidzu, którzy pomaga w odbywaniu takich szkoleń bazując na zasadzie, że naszym wspólnym celem jest dobro ojczyzny i obrona kraju.

Źródło: KPP Gniezno