Gniezno – Zderzenie czterech pojazdów w Modliszewku

W piątek, 8 lipca br. o godzinie 10:30 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Modliszewko doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych i pojazdu osobowego.

Jak wynika z ustaleń policji, kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes-Benz wraz z przyczepą, 44-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego jadąc drogą krajową nr 5 w kierunku Bydgoszczy na prostym odcinku drogi uderzył w tył stojącego samochodu ciężarowego marki MAN oraz stojącego przed nim (przy osi jezdni) samochodu osobowego marki Ford Focus.

gn img_0434a

Po uderzeniu MAN przemieścił się do przodu omijając stojący przed nim ford focus, a następnie uderzył w przyczepę samochodu ciężarowego MAN, po czym zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku uderzenia ford przemieścił się do przodu uderzając w przyczepę samochodu ciężarowego marki MAN. Zatrzymanie pojazdów związane było z remontem drogi i związanym z tym wahadłowym kierowaniem ruchem.

Osób rannych nie było. Przez 4 godziny droga na miejscu zdarzenia była nieprzejezdna. Policja wprowadziła objazdy. Sprawcy zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Źródło: KPP Gniezno