Gniezno – Znęcał się nad żoną i swoimi synami! Został aresztowany! Grozi mu do 5lat

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez gnieźnieńskich policjantów, a podejrzanemu o znęcanie się nad rodziną. Sprawca znęcał się psychicznie nad swoją żoną oraz synami. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału, na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym, w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

W lipcu br. gnieźnieńscy policjanci przyjęli zawiadomienie od członka jego rodziny o znęcaniu się psychicznym nad żoną i dorosłymi synami przez 51-letniego mężczyznę, mieszkańca Gniezna.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, sprawca w domu będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w trakcie których wyzywał ich słowami wulgarnymi i obraźliwymi, załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne na dywan, w nocy hałasował, budził synów nie pozwalając im spać.

Po tym, jak 22 listopada br. uderzył jednego z synów został zatrzymany. Następnego dnia prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania na odległość mniejszą niż 5 metrów do pokrzywdzonych. Podejrzany tego samego dnia naruszył postanowienie wydane przez prokuraturę wszczynając awanturę w miejscu zamieszkania. Wezwani na miejsce policjanci po raz kolejny zatrzymali 51-latka. W tej sytuacji śledczy i prokuratorzy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do którego Sąd Rejonowy w Gnieźnie się przychylił. Teraz najbliższe 3 miesiące gnieźnianin spędzi w areszcie.

Za znęcanie się psychiczne nad rodziną grozi do 5 lat pozbawienia wolności.