Gostyń – 20-latka wpadła podczas rutynowej kontroli… Przewoziła narkotyki, a sama byłą pod ich wpływem!

Gostyńscy policjanci  zatrzymali dwie osoby mające związek z przestępczością narkotykową.  Zabezpieczyli prawie 111 gramów marihuany i zajęli mienie warte ponad 5 tys. złotych.  Miejscowy prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty posiadania i handlu środkami odurzającymi w znacznej ilości.

Dzielnicowi z Borku Wlkp. podczas kontroli drogowej VW Golfa zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierującej.  Podejrzewając, że może przewozić w pojeździe zabronione przedmioty lub substancje przystąpili do czynności służbowych. Przypuszczenia policjantów bardzo szybko zostały potwierdzone, ponieważ znaleźli przy 20-latce woreczek strunowy z suszem roślinnym. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana.  Mundurowi zatrzymali kobietę  i dowieźli do jednostki policji,  gdzie została przeszukana i poddana badaniu na zawartość środków odurzających. Policjantka dokonująca tej czynności ujawniła przy kobiecie kolejne 10 woreczków z marihuaną, a narkotester wykazał jednoznacznie, że w organizmie kobiety znajdują się środki po których nie można kierować samochodem.  Następnie 20-latce pobrano krew do badań laboratoryjnych.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy podczas przeszukania mieszkania zatrzymanej znaleźli kolejne porcje narkotyków.  Śledczy zabezpieczyli łącznie 110,79 gramów marihuany. Zatrzymali również 25-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, u którego kobieta zaopatrywała się w towar.

Prokurator przedstawił już zatrzymanym zarzuty. Mężczyzna odpowie przed wymiarem sprawiedliwość za posiadanie i handel narkotykami, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Natomiast 20-latka za posiadanie substancji odurzających i kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Policjanci zajęli zatrzymanym mienie na poczet przyszłej nawiązki, a prokurator zastosował wobec kobiety i mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania.

Źródło: KPP Gostyń