Gostyń – 27-latek rozbił siekierą szybę i ukradł ze stacji paliw kilkaset paczek papierosów!

Policjanci  z Gostynia i Ponieca zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem. Sprawca siekierą rozbił szybę w budynku stacji paliw w Poniecu i ukradł kilkaset paczek papierosów różnych marek. Śledczy odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności  od roku do lat 10.

Wspólne działania kryminalnych z Gostynia i policjantów z Posterunku Policji w Poniecu doprowadziły do ustalenia i zatrzymania podejrzanego o kradzież z włamaniem do stacji paliw w Poniecu.

Do zdarzenia doszło 28 listopada br. kilka minut po godzinie 2:00. Wówczas zamaskowany, nieznany jeszcze sprawca przy użyciu siekiery rozbił szybę w budynku stacji benzynowej, wszedł do wnętrza obiektu i ukradł 367 paczek papierosów.

Policja w Gostyniu o załączonym alarmie włamaniowym została powiadomiona przez firmę ochroniarską.  Już po dwóch minutach od zgłoszenia na miejscu był pierwszy patrol. Mundurowi przystąpili do pracy, zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i uzyskali bardzo ważne informacje, które jak się okazało miały istotne znaczenie dla dalszego toku postępowania. Z każdą kolejną minutą wiedza śledczych na temat zdarzenia i samego sprawcy była coraz większa. Gdy policjanci nabrali pewności kto dokonał włamania, przystąpili do dalszych działań. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu górowskiego.

Kryminalni podczas przeszukania miejsca zamieszkania i samochodu, którym poruszał się sprawca znaleźli część skradzionych papierosów. Zebrany podczas postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Miejscowy prokurator zastosował wobec 27-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje kare pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło: KPP Gostyń