Gostyń – Kierowca z Wrocławia chciał przekupić policjantów! Za „niewypisanie” mandatu włożył do schowka radiowozu dwa banknoty o nominałach 50 i 10 zł!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę skody, który chciał ich przekupić. Mężczyzna jadąc w obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 48 km/h. Podczas kontroli włożył pieniądze do schowka w radiowozie, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Wczoraj około godziny 18:20 policjanci pełniący służbę w miejscowości Kuczyna zauważyli jadący za szybko samochód marki Skoda Octavia. Mundurowy dokonał pomiaru prędkości i okazało się, że zamiast dozwolonej pięćdziesiątki kierowca miał na liczniku 98 km/h.

Zatrzymanym kierowcą okazał się, 38-letni mieszkaniec Wrocławia. Podczas kontroli mężczyzna włożył do schowka radiowozu dwa banknoty o nominałach 50 i 10 zł. w zamian za „niewypisanie” mandatu i punktów karnych. W tej samej chwili został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, gdzie usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 zł i otrzymał 8 punktów karnych.

Źródło: KPP Gostyń