Gostyń – Odsiadująca wyrok w więzieniu usłyszała kolejne zarzuty tym razem za oszustwa internetowe!

Nawet 8 lat więzienia grozi 29-letniej mieszkance powiatu gostyńskiego, która podejrzana jest o dokonanie szeregu oszustw internetowych. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta wyłudziła pieniądze od 26 osób z terenu całej Polski na kwotę 6 tys. złotych.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą wpadli na trop 29-letniej mieszkanki powiatu gostyńskiego podejrzewanej o szereg oszustw internetowych. Z posiadanych przez  funkcjonariuszy informacji wynikało, że kobieta wyłudziła pieniądze od kilkunastu osób z terenu całej Polski.

Śledczych ustalili, że oszustka za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych oferowała do sprzedaży środki odchudzające i pożyczki gotówkowe.  Osoby zawierające transakcje na zakup tabletek musiały wpłacić od razu całą sumę pieniędzy, natomiast klienci, którzy chcieli zaciągnąć kredyt gotówkowy, zobowiązani byli do wykupienia tzw. opłaty ubezpieczeniowej. Jak się okazało oferty były fikcyjne i oferowany przez nią towar, czy pożyczki nigdy nie trafiły do rąk klientów. Przez kilka miesięcy swojej działalności wyłudziła 6 tys. złotych od 26 osób.

Kryminalni zajmujący się sprawą zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutów oszustwa. Jednak, aby to zrobić musieli dotrzeć do zakładu karnego w którym odbywa ona karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.  29-latka usłyszała już zarzuty, przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: KPP Gostyń