Gostyń – Paser w rękach Centralnego Biura Śledczego! Odzyskano maszyny o wartości miliona złotych

Dwa ciągniki rolnicze, cysternę i samobieżną ładowarkę zabezpieczyli policjanci poznańskiego CBŚP na jednej z posesji w powiecie gostyńskim. Zabezpieczone maszyny zostały skradzione w Szwecji i Niemczech. Funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego przedsiębiorcę, który usłyszał zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości. Za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

3-210125

Funkcjonariusze  ustalili, że na jednej z posesji w powiecie gostyńskim znajdują się skradzione w Niemczech i Szwecji maszyny rolnicze. Pojechali na miejsce i znaleźli dwa ciągniki rolnicze, samobieżną ładowarkę i cysternę, warte co najmniej milion złotych. Funkcjonariusze CBŚP  ustalili, że cysternę skradziono w czerwcu w Niemczech, a ciągniki sierpniu w Szwecji. Nadal trwają ustalenia skąd została skradziona ładowarka.

3-210126

Policjanci zatrzymali właściciela posesji 43 – letniego Krzysztofa Sz., który w Prokuraturze Rejonowej Poznań Nowe Miasto usłyszał zarzuty paserstwa do mienia znacznej wartości. Funkcjonariusze CBŚP ustalają, jaką rolę pełnił przedsiębiorca w przestępczym procederze i  inne osoby z nim powiązane. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

3-210127

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Źródło: CBŚP