Gostyń – Pijana 38-latka z zakazem sądowym wjechała do rowu! „Wydmuchała” 2,5 promila!

Nawet trzy lata więzienia grożą mieszkance powiatu gostyńskiego. Kobieta wsiadła po pijanemu za kółko samochodu pomimo sądowego zakazu i  po przejechaniu kilku kilometrów zakończyła jazdę w rowie. Na całe szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Wczoraj o godzinie 20:25 policjanci z Krobi zostali wysłani  przez dyżurnego na drogę wojewódzką W434, gdzie według zgłaszającego miał jechać nietrzeźwy kierowca.  Mężczyzna relacjonował dyżurnemu na bieżąco, gdzie się obecnie znajduje, jednak chwilę później jadący przed nim renault clio zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie do rowu.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce zastali świadka i osobę, która była sprawcą zdarzenia.  Jak się okazało kierującą samochodem marki Renault Clio była 38-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego. Kobieta z trudem utrzymywała równowagę, a podczas rozmowy policjanci wyczuli od niej woń alkoholu.  Badanie alkomatem wykazało, że miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Okazało się również, ze kierowała samochodem pomimo sądowego zakazu.

Kobieta miała dużo szczęścia, że nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Za to, że spowodowała kolizję, jechała w stanie nietrzeźwości i nieprzestrzegana sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi jej nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.