Gostyń – Pijany 35-latek próbował okraść kobietę! Został zatrzymany przez świadków zdarzenia!

Dzięki błyskawicznej reakcji świadków zatrzymany został sprawca usiłowania rozboju. Mężczyźni słysząc wołanie o pomoc ruszyli napadniętej kobiecie na ratunek.  Zatrzymali napastnika i przekazali w ręce policjantów. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Do zdarzenia doszło 27 grudnia br. około godziny 15:40 w rejonie tzw. skweru przy  ulicy Helsztyńskiego w Gostyniu. Wówczas 35-letni mężczyzna zaatakował kobietę, której chciał wyrwać torebkę. Napadnięta broniła się i krzyczała. Wołanie o pomoc usłyszeli ludzie przechodzący w pobliżu. Trzej mężczyźni odpowiednio zareagowali na przestępstwo. Sprawca napadu został przez nich zatrzymany i przekazany przybyłym na miejsce zdarzenia policjantom. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Na drugi dzień po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Wszystkim świadkom tego zdarzenia, którzy pomogli napadniętej kobiecie i zatrzymali sprawcę tego czynu, dziękujemy za wzorową, godną naśladowania obywatelską postawę.