Gostyń – Podczas kontroli wpadł handlarz „lewym” towarem! Grozi mi do 3 lat za kratkami

Ponad 32 kilogramy tytoniu i 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli gostyńscy policjanci. Nielegalny towar  znaleźli w aucie i mieszkaniu podejrzanego 28-latka. Mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe, za co grozi wysoka grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.

dsc_0189

W środę (07.12.2016 roku) kilka minut przed 13:00 policjanci z Gostynia na ul. Juliana Tuwima zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw polo. Pojazdem kierował 28-letni mieszkaniec Leszna, który na tylnym siedzeniu pod kocem przewoził papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.  Funkcjonariusze znaleźli u niego w samochodzie 580 paczek papierosów.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do gostyńskiej komendy. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą podczas przeszukania mieszkania należącego do 28-latka, znaleźli i zabezpieczyli 32,3 kg krajanki tytoniowej i kolejne 20 paczek nielegalnych papierosów .

Według wstępnych wyliczeń Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze ponad 30 tys. złotych. Zatrzymany towar ulegnie przepadkowi, a mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny i pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP Gostyń