Gostyń – Poranny karambol we mgle! Zderzyło się 6 aut osobowy i ciężarówka

W dniu dzisiejszym (14 listopada br.), od wczesnych godzin rannych niesprzyjające warunki atmosferyczne dały się mocno we znaki zarówno kierującym jak i służbom ratowniczym.

DSC_1762

Tego ranka na terenie powiatu gostyńskiego doszło do kilkunastu zdarzeń drogowych, spowodowanych bardzo gęstą mgłą oraz oblodzeniem nawierzchni dróg. Zastępy straży pożarnej interweniowały w miejscowościach Potarzyca, Pudliszki i Głuchówek.

DSC_1746

Jednak do najbardziej groźnego zdarzenia doszło na drodze miedzy miejscowościami Dusina i Daleszyn w gm. Gostyń. Około godz. 8.10 dyspozytor medyczny poinformował SKKP w Gostyniu, o wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz poszkodowanymi osobami.

DSC_1766

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy strażaków z KP PSP Gostyń oraz zastęp z OSP Kosowo. Po dojeździe jednostek okazało się, że w zdarzeniu brało udział łącznie 7 pojazdów, 6 osobowych i ciężarówka. Poszkodowane zostały 4 osoby, które podróżowały Oplem Zafira, w tym 2 małych dzieci w wieku przedszkolnym.

DSC_1764

Mocno rozbity pojazd znajdował się w polu po wcześniejszym dachowaniu. Najciężej poszkodowany uczestnik zdarzenia został odtransportowany przez zespół ZRM do szpitala przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Kolejne 2 zespoły ZRM po zaopatrzeniu na miejscu zabrały do szpitali pozostałych poszkodowanych.

DSC_1756

Dalsza część działań ratowniczych zastępów straży pożarnej polegała zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (ze względu na silną mgłę zamknięto ruch na drodze). Rozbite pojazdy usunięto z jezdni poza drogę, jezdnie oczyszczono z pozostałości po wypadku i przekazano Policji do dalszych czynności.

Tekst, foto: st. kpt. M. Pohl/PSP Gostyń