Gostyń/Rawicz – Szczeniaki porzucone przy drodze! Niech sprawca nie będzie bezkarny! – UDOSTĘPNIJ

Policjanci z Gostynia wyjaśniają sprawę porzucenia trzech szczeniaków przy drodze wojewódzkiej 434 Gostyń – Rawicz. Jeśli ktoś może pomóc w ustaleniu sprawcy proszony jest o kontakt z gostyńską komendą.

W środę około godziny 17.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie telefoniczne, że w rejonie skrzyżowania Gostyń – Rawicz- Niepart, ktoś porzucił na poboczu psa. Sprawca poruszał się samochodem osobowym marki Ford Mondeo koloru srebrnego.

Gostyń dsc_0417

Zgłaszający usłyszał  to przez CB radio i natychmiast zaalarmował policję. Mundurowi, którzy podjęli interwencję przy drodze wojewódzkiej nr 434 napotkali kobietę i jej znajomego. Para  wskazała miejsce, w którym chwilę wcześniej znalazła zwierzęta.

W  odległości  około 20-30 metrów od drogi głównej, przy nieuczęszczanej drodze polnej, w rowie znajdował się karton a w nim trzy przestraszone szczeniaki. Rów w którym ktoś porzucił zwierzęta był zarośnięty krzakami i wysokimi chwastami.

Policjanci przewieźli szczeniaki do „Przytuliska dla psów” w Krobi.

Poszukujemy osoby, która porzuciła psy. Jeśli ktoś może pomóc w ustaleniu numeru rejestracyjnego srebrnego Forda Mondeo, który w dniu 10 sierpnia około godziny 17.30 poruszał się drogą wojewódzką na trasie Gostyń – Rawicz lub wie, kto jest właścicielem szczeniaków, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gostyniu pod numerem telefonu 65 575 82 00 lub 997.