Grodzisk Wielkopolski – Bezpieczeństwo łączy pokolenia

Seniorzy wraz ze swoimi wnukami zwiedzili budynek Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. W Sali Konferencyjnej odbyło się spotkanie z policjantami, gdzie zostały omówione elementarne warunki bezpiecznej drogi do szkoły.

Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej grodziskiej policji spotkały się po raz kolejny  z seniorami oraz ich wnukami, którzy wspólnie razem przeżywają kończący się czas letnich wakacji. Wspólne spotkanie było okazją do przekazania uczestnikom elementarnych zasad bezpieczeństwa z naciskiem na rozpoczynający się rok szkolny. Policjantki za pomocą filmu prewencyjnego „Bezpieczna droga z radami Spongeboba” poruszyły temat zachowania podstaw bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły, jak i w czasie powrotów ze szkoły. Policjantki dodały również na czym polega praca polskiego policjanta. Wspomniały także o umundurowaniu i wyposażeniu będącym na stanie grodziskich policjantów.

grox 444

Podczas filmu dzieci wspólnie ze swoimi „dziadkami” w sposób wzorowy odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Spotkanie połączyło pokolenia, ucząc najmłodszych wzajemnego szacunku i dbania o siebie przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski