Grodzisk Wielkopolski – Ciągnikiem wjechał na strzeżony przejazd kolejowy – oficjalny komentarz Policji

UWAGA!!! – Kolejny wypadek na przejeździe kolejowym/ Zablokowana jest droga wojewódzka / motocyklista uderzył w szynobus

http://naszawielkopolska.pl/?p=15122

Na drodze wojewódzkiej nr 308 na trasie Grodzisk Wielkopolski, Kościan doszło do poważnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem ciągnika rolniczego i szyno busa. W zderzeniu najbardziej ucierpiały dwie osoby podróżujące pociągiem, nie mniej jednak z uwagi na ich niewielkie obrażenia, policjanci mogli to zdarzenie zakwalifikować jako kolizje drogową. Przez kilkadziesiąt minut droga wojewódzka była nieprzejezdna.

1111111

Kilka minut przed godziną 13:00 kierujący ciągnikiem rolniczym z dwiema pustymi przyczepami wjechał na strzeżony przejazd kolejowy w momencie zamykania się rogatek. Ciągnik zdążył przejechać przez przejazd jednakże przyczepy nadal znajdowały się na przejeździe. W tym czasie doszło do zderzenia z szyno busem. W wyniku tego zderzenia najbardziej ucierpiały dwie osoby, które zostały przetransportowane do grodziskiego szpitala. Ostatecznie urazy nie okazały się takie groźne.

33333333333

Z informacji grodziskich policjantów wynika, że wielkie wyrazy uznania należą się maszyniście pociągu, który widząc, że za chwilę dojdzie do zderzenia, zaciągnął hamulec, wybiegł z kabiny i ostrzegł podróżujących, krzycząc, aby odsunęli się od okien i położyli na ziemie. Prawdopodobnie tym gestem, maszynista przyczynił się do tego, że nikomu nic poważniejszego ostatecznie się nie stało.

77777777

Przez kilkadziesiąt minut ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany. Opóźnienia również odnotowały inne pociągi relacji Poznań – Wolsztyn. Kierowca ciągnika w czasie zaistniałego zdarzenia był trzeźwy, podobnie rzecz ma się do maszynisty oraz kierownika pociągu.

Sprawca kolizji w chwili obecnej stracił prawo jazdy,  jak również wobec niego policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski

PILNE: Nowe informacje w sprawie skażenia wody „Żywioł – Żywiec Zdrój”