Grodzisk Wielkopolski – Jak po przegranych wyborach były burmistrz został inwalidą?! Czy w Rakoniewicach nie ma kolejek do lekarzy specjalistów?!

Portal patrio24.net opublikował wywiad telefoniczny z Iwoną Zys – właścicielką specjalistycznej przychodni Centrum Medyczne w Rakoniewicach u której cieszący się dobrym zdrowiem były Burmistrz Józef Sieradzan postarał się o rentę inwalidzką. Podczas rozmowy twierdzi, że medialne przekazy o wieloletnich kolejkach do specjalistów jej nie dotyczą, bo w Rakoniewicach takiego problemu nie ma.

Nasza publikacja oburzyła Czytelników i facebookowiczów. Pokazaliśmy przypadek byłego Burmistrza Rakoniewic, którego najbliższe współpracownice postrzegały jako człowieka zdrowego. Tymczasem w ciągu 5 lat po zakończeniu kadencji ponad 200 razy pojawił się u specjalistów z dziedziny laryngologii, ortopedii, okulistyki a nawet psychiatrii. – mówi Robert Rewiński, redaktor naczelny portalu patriot24.net

Czy taka nerwowa reakcja może oznaczać, że Centrum Medyczne w Rakoniewicach ma coś do ukrycia? Czy leczyli się tam też inni samorządowcy lub politycy z Wielkopolski?

Właścicielka przychodni Iwona Zys nie potrafiła wczoraj odpowiedzieć na takie pytanie twierdząc, że nie wie kto leczy się w jej przychodni. Przyjęła natomiast do wiadomości informacje, że w związku z możliwymi ujawnionymi nieprawidłowościami gdzie w grę wchodzi powiązanie byłego samorządowca, prywatnej firmy i leczenia w ramach NFZ patrio24.net przygotowuje wniosek w tej sprawie do odpowiednich organów ścigania.