Grodzisk Wielkopolski – Delegacja z Niemiec odwiedziła grodziskich policjantów

Delegacja z Niemiec z zaprzyjaźnionego powiatu Lahn-Dill wraz ze Starostą Grodziskim Mariuszem Zgaińskim odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Goście zostali przywitani przez szefową grodziskich policjantów, a także zaproszeni do zwiedzania nowego budynku grodziskiej Policji. Przedstawiciele niemieckich władz samorządowych nie kryli zachwytu w odniesieniu do obecnych  warunków pracy grodziskich funkcjonariuszy.

29 lipca br. Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim nadkom. Roma Figaszewska przyjęła delegację z Niemiec, którzy od kilku dni goszczą na terenie Grodziska Wielkopolskiego. Goście przybyli z zaprzyjaźnionego powiatu Lahn-Dill w Niemczech na czele z panem Wolfgangiem Schuster – Starostą tego powiatu. Stolicą „landu” jest miasto Wetzler położone niedaleko Frankfurtu nad Menem.

Wspomniana delegacja wraz z miejscowym Starostą Powiatu Grodziskiego panem  Mariuszem Zgaińskim została oprowadzona i zaproszona do zwiedzania wnętrza budynku Komendy. Spotkanie to stanowiło jednocześnie niezwykłą okazję poznania z bliska przez niemieckich gości  codziennej pracy grodziskich stróżów prawa.

Goście z Niemiec nie kryli swojego zadowolenia z pobytu w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim deklarując tym samym zaproszenie do rewizyty grodziskich policjantów w zaprzyjaźnionym powiecie Lahn – Dill.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski