Grodzisk Wielkopolski – Groźny wypadek na Powstańców Chocieszyńskich!

W Grodzisku Wielkopolskim oraz na terenie Czarnej Wsi w ostatnim czasie doszło do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. Na szczęście doznane obrażenia wśród poszkodowanych nie zagrażają ich życiu, niemniej jednak każdy z kierowców mimo wszelkich przeciwności niech stara się zachować koncentrację do końca, zwłaszcza w okresie kończących się wakacji.

W poniedziałek 22 sierpnia około godziny 17:15 przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich w Grodzisku Wielkopolskim doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty oraz samochodu osobowego. Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że kierująca samochodem Audi A6 21-letnia mieszkanka gminy Grodzisk Wielkopolski  wyjeżdżając z drogi podporządkowanej najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu motocykliście doprowadzając tym samym do ich zderzenia. Kierujący motocyklem 41-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego w wyniku uderzenia przemieścił się na szybę czołową samochodu, a następnie upadł na drogę z drugiej strony pojazdu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Motocyklista doznał obrażeń w postaci złamania nogi.

Policjanci będący na miejscu zdarzenia wykonali szereg czynności procesowych mających na celu zabezpieczenie wszystkich śladów wykonując przy tym dokumentację fotograficzną, szkice oraz pomiary.  Postępowanie powypadkowe przeprowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski