Grodzisk Wielkopolski – Po pijaku, bez uprawnień z 8-letnim synem jeździł Quadem! Potrącił 48-letniego rowerzystę z Wolsztyna!

Na drodze gminnej pomiędzy miejscowościami Nowa Tuchorza, a Ruchocki Młyn doszło do wypadku drogowego, gdzie kierujący pojazdem czterokołowym typu Quad potrącił rowerzystę. Jak się okazało mężczyzna prowadził quada bez wymaganych uprawnień mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na wycieczkę zabrał ze sobą 8-letniego syna. Mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W okresie miedzy świątecznym 28 grudnia br. około godz. 17:20 na drodze gminnej pomiędzy miejscowościami Nowa Tuchorza, a Ruchocki Młyn doszło do wypadku drogowego z udziałem Quada i rowerzysty. Jak wynika z ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia, kierujący pojazdem czterokołowym typu Quad wziął na przejażdżkę swojego 8-letniego syna. Będąc na drodze gminnej w pewnym momencie najprawdopodobniej nie opanował pojazdu i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając niemal do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka rowerzystą.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do grodziskiego szpitala. Tam okazało się, że jedyne najpoważniejsze obrażenia posiada poszkodowany rowerzysta. Kierujący rowerem 48-letni mieszkaniec Wolsztyna doznał obrażeń w postaci pęknięcia rzepki lewej nogi. Kierujący quadem tata i jego syn nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

W trakcie prowadzonych czynności policyjnych okazało się, że sprawca wypadku, kierowca quada jest pijany. 32-letni mieszkaniec gminy Grodzisk Wielkopolski w przeprowadzonym badaniu uzyskał wynik ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny kierowca spędził najbliższą noc w policyjnym areszcie do czasu jego wytrzeźwienia.

Po wytrzeźwieniu 32-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku drogowego. Ponadto mimo obowiązku opieki nad 8-letnim synem mężczyzna usłyszał kolejny zarzut narażenia małoletniego na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia. Sprawca przyznał się do stawianych mu zarzutów. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski