Grodzisk Wielkopolski – Policja o dzisiejszym wypadku na DK32 pomiędzy Rakoniewicami, a Rostarzewem! FILM/ZDJĘCIA

Pomiędzy miejscowościami Rakoniewice, a Rostarzewo na drodze krajowej nr 32 doszło do wypadku drogowego z udziałem 2 pojazdów osobowych. Samochodami podróżowały 3 osoby, które z poważnymi obrażeniami przetransportowane zostały do poszczególnych szpitali. Droga krajowa nr 32 na odcinku Rakoniewice – Rostarzewo przez 4 godziny była wyłączona z ruchu, policjanci kierowali objazdami. Okoliczności i szczegóły tego wypadku będą wyjaśniali funkcjonariusze z grodziskiej jednostki Policji.

 

Jeb(pii) znieczulica… 3 osoby ranne, 2 osoby udzielają pomocy, a jakiś zjeb chodzi za mną i zdjęcia napier(pii). No kur(pii)!!! Jeżeli tak ma wyglądać pomoc ofiarom wypadków to kur(pii) gatunek ludzki nie przetrwa za długo… – pełen emocji mówi Pan Jakub –  jedna z osób, która „najechała” na wypadek i udzielała pomocy poszkodowanym!

17 lutego br. kilka minut po godz. 14:00 na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Rakoniewice, a Rostarzewo doszło do wypadku drogowego z udziałem 2 pojazdów osobowych, którymi podróżowały łącznie 3 osoby. Według wstępnych ustaleń policjantów z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że podczas manewru wymijania się obu pojazdów, z nieustalonych jak dotąd przyczyn doszło do ich zderzenia czołowego lewymi narożami. Samochody biorące udział w zdarzeniu to pojazdy marki Ford Mondeo oraz VW Golf.

– Siła uderzenia doprowadziła, że jeden z pojazdów zawisł na barierkach ochronnych. Samochodami podróżowały 3 osoby. Wszystkie zostały przetransportowane do poszczególnych placówek medycznych. 31-letnia pasażerka Forda Mondeo śmigłowcem została przewieziona do jednego z podpoznańskich szpitali.mówi podkom. Kamil Sikorski. Kierująca pojazdem osobowym marki VW Golf to 61-letnia mieszkanka Poznania. Fordem Mondeo kierował 60-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Według wstępnych opinii lekarzy mówi się o wielu obrażeniach ciała w postaci złamań oraz obrażeń wewnętrznych. Poszkodowani znajdują się pod stałą opieką lekarzy. – dodaje Oficer Prasowy grodziskiej  policji.

Przez około 4 godziny droga krajowa nr 32 na tym odcinku była wyłączona z ruchu. Policjanci kierowali objazdami przez miejscowości Wielichowo lub Jabłonna w kierunku na Wolsztyn.

Policjanci wykonali szereg czynności procesowych. Sporządzili dokumentację ze szczegółowych oględzin miejsca wypadku, jak również samych pojazdów. Wykonali dokumentację fotograficzną, szkice oraz wymiary wszystko po to, aby w najbliższym czasie móc wyjaśnić przyczyny, jak i okoliczności tego wypadku.

Wraki pojazdów z miejsca zdarzenia uprzątnęli profesjonaliści z Pomoc Drogowa Zbąszyń.