Grodzisk Wielkopolski – Policjanci zabezpieczyli 300 000 zł oraz nielegalny towar! 54-letni mieszkaniec Opalenicy usłyszał zarzuty! Grozi mu do 3 lat

Grodziscy kryminalni doprowadzili do zatrzymania 54-letniego mężczyzny podejrzanego o posiadanie tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci łącznie zabezpieczyli około 150 kilogramów suszu tytoniowego. Nielegalny towar ukryty był w pomieszczeniu gospodarczym na jednej z grodziskich posesji. Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.   

dsc_0879

Policjanci operacyjni zajmujący się między innymi zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie Grodziska Wielkopolskiego namierzyli posesję, na której mogły znajdować się znaczne ilości nielegalnego tytoniu i papierosów. Funkcjonariusze dyskretnie obserwowali teren nieruchomości , do której często przybywał 54-letni mieszkaniec Opalenicy. Kiedy już potwierdzili zebrane wcześniej informacje, przystąpili do realizacji.

Podczas dynamicznej akcji kilku policjantów, jednocześnie weszło na teren posesji w centrum Grodziska Wielkopolskiego.  W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci znaleźli  około 150 kilogramów tytoniu oraz kilkanaście paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny tytoń i papierosy zostały skonfiskowane. Ilość jak i wartość zabezpieczonych wyrobów wskazują na ich przeznaczenie do celów działalności gospodarczej. Ponadto w mieszkaniu zatrzymanego policjanci ujawnili i zabezpieczyli pieniądze w gotówce około 300 tys. zł. oraz płyty CD z nielegalnym oprogramowaniem.

20170113_163653

Zatrzymany w związku ze sprawą 54-latek odpowie za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy. Według wstępnych ustaleń, gdyby nielegalny towar trafił do obrotu, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 110 tys. złotych.

Podejrzany usłyszał już zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawiania wolności oraz wysoka grzywna.