Grodzisk Wielkopolski – Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca naszego miasta

Grodziscy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali na gorącym uczynku 35-letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego, który posiadał przy sobie porcję amfetaminy. Mężczyzna od pewnego czasu poszukiwany był listem gończym za kradzieże i włamania. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

17 października br. w godzinach wieczornych przy ulicy Przemysłowej w Grodzisku Wielkopolskim doszło do zatrzymania 35-letniego mężczyzny, który od dłuższego czasu był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim.

Policjanci operacyjni Wydziału Kryminalnego grodziskiej jednostki Policji ustalili jego ewentualne miejsca, w których mógłby się ukrywać. W trakcie zatrzymania, kryminalni w jednej z jego kieszeni ujawnili woreczek strunowy z zawartością amfetaminy. Mężczyzna po przetransportowaniu do Komendy usłyszał stosowny zarzut w oparciu o Ustawę o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Jak wynika z policyjnych systemów, 35-latek ma na swoim koncie przestępstwa kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. To właśnie za te przestępstwa Sąd wystawił za nim list gończy.

Zgodnie z Kodeksem Karnym mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.