Grodzisk Wielkopolski – Pożar dyskoteki w miejscowości Biała Wieś!

Z inicjatywy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim zostały przeprowadzone ćwiczenia w zakresie ewakuacji osób w czasie powstałego pożaru na terenie jednej z dyskotek w gminie Grodzisk Wielkopolski. Ćwiczenia zostały przeprowadzone z udziałem uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Do wspólnych działań strażacy zaprosili policjantów z grodziskiej jednostki Policji oraz Zespół Pogotowia Ratunkowego.

diamond ćwiczenia 2

8 listopada br. w godz. popołudniowych na terenie dyskoteki „Diamond” w Białej Wsi zostały przeprowadzone ćwiczenia gaśniczo – ratunkowe polegające między innymi na ewakuacji dużej liczby osób z tak dużego i przestrzennego budynku. Udział w ćwiczeniach w roli pozorantów wzięli uczniowie z klasy o profilu mundurowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Dla policjantów, strażaków oraz ratowników z pogotowia była to doskonała okazja do zweryfikowania ustanowionych procedur, jak również odświeżenia własnych umiejętności oraz wykorzystania specjalistycznego sprzętu – jakże niezbędnego do przeprowadzenia ewakuacji z płonącego budynku.

diamond ćwiczenia 1

Na miejscu przeprowadzono między innymi pozorowane interwencje policjantów wobec osób agresywnych, którzy w chwilach zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób nie chciały opuścić budynku.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski