Grodzisk Wielkopolski – Rekordzista weekendu… Rafał P. miał 3 promile i wsiadł za „kółko”

Grodziscy policjanci w miniony weekend na drogach powiatu grodziskiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał aż 3 promile alkoholu w organizmie. O wymiarze kary decydował będzie Sąd, który może skazać kierujących  na 2 lata pozbawienia wolności oraz utratę uprawnień do kierowania pojazdami.

W dniu 30.07.2016r.  o godz. 06.10 w miejscowości Kąkolewo policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Seat Leon, Izabele H. lat 42  mieszkankę gm. Grodzisk Wlkp. Po przebadaniu okazało się, że kierująca miała 0,64 mg/l alkoholu w wydychany powietrzu, tj. blisko 1,5 promila alkoholu. Do zatrzymania doszło dzięki współpracy policjantów i obywateli, którzy odebrali kobiecie kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. O wymiarze kary zdecyduje grodziski Sąd, który może skazać Izabele H. na 2 lata pozbawiania wolności.

W dniu 31.07.2016r. o godz. 18.00 w miejscowości Jabłonna policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Renault Megane Rafała P. lat 36, mieszkańca gm. Grodzisk Wlkp.  Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna miał 1,45 mg/l tj. ponad  3 promile alkoholu w organizmie. Rafałowi P. za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy policjanci w trakcie służby w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego podczas kontroli drogowej sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Pomimo ostrzeżeń w prasie i telewizji w dalszym ciągu trafiają się kierowcy na tzw. podwójnym gazie.

Na uznanie zasługują obywatele, którzy swoją wzorową postawą uniemożliwili dalszą jazdę kobiecie odbierając jej kluczyki. Współpraca policjantów i obywateli pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu grodziskiego.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski