Grodzisk Wielkopolski – W Wielichowie traktor staranował Alfę Romeo i BMW

W rejonie skrzyżowania ulic Grodziskiej z Młyńską w Wielichowie doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem ciągnika rolniczego oraz  dwóch pojazdów osobowych. Uczestnicy zdarzenia doznali niewielkich, ogólnych potłuczeń ciała. Wobec sprawcy kolizji, policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu.

koliz3

14 września około godziny 14:10 oficer dyżurny grodziskiej jednostki policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Wielichowo na skrzyżowaniu ulic Grodziskiej z Młyńską. Według ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, ze kierujący ciągnikiem rolniczym nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu. Kierowca ciągnika najechał na tył samochodu marki Alfa Romeo po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia bocznego z jadącym prawidłowo samochodem marki BMW.

koliz2

Sprawca kolizji, jak i inni uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Wobec kierującego ciągnikiem,  20 – letniego mieszkańca gminy Wielichowo, policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim.

koliz1

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.