Grodzisk Wielkopolski – W Wigilię pijany „Święty Mikołaj” groził sąsiadom z siekierą w ręku!

W wigilijny wieczór grodziscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca gminy Grodzisk Wielkopolski, który siekierą groził swoim sąsiadom. Mężczyzna zaczął początkowo nachodzić rodzinę w przebraniu przypominającym ”św. Mikołaja”, gdy jego nachalność została jednak odrzucona, ten wrócił się do domu po siekierę. Wobec sprawcy gróźb karalnych Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

24 grudnia br. około godz.: 22:00 grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję wobec awanturującego się mężczyzny. Policjanci będąc na miejscu zauważyli mężczyznę trzymającego w dłoni niebezpieczny przedmiot w postaci siekiery. Funkcjonariusze wezwali go do natychmiastowego odrzucenia tego przedmiotu. Mężczyzna jednak nie chciał wykonywać poleceń wydawanych przez policjantów, został więc przez nich obezwładniony przy pomocy środków przymusu bezpośredniego.

Jak się okazało mężczyzna był bardzo dobrze znany grodziskim policjantów z uwagi na swoje wcześniejsze czyny karalne. Po przewiezieniu do Komendy 53-latek miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna kilkakrotnie tego dnia nachodził rodzinę będąc w przebraniu przypominającym „św. Mikołaja”. Nikt jednak do domu go nie wpuścił. Gdy ostatecznie sąsiedzi wytłumaczyli mężczyźnie, że nie chcą i nie życzą sobie jego obecności, ten wrócił się do domu po siekierę. Trzymając ten niebezpieczny przedmiot w ręce, groził mieszkańcom posesji, że ich wszystkich „zapamięta”.

53-latek był już wcześniej wielokrotnie karany za różnego rodzaju przestępstwa. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim, Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Sprawcy tych gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ze względu na kryminalną przeszłość mężczyzny Sąd może tę karę podwyższyć. Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski