Grodzisk Wielkopolski – Wypadek na drodze powiatowej pod Zielęcinem

Na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Zielęcin, a Grodzisk Wielkopolski doszło do wypadku drogowego z udziałem 2 pojazdów osobowych. Złamania ręki doznał pasażer jednego z pojazdów. Okoliczności i szczegóły tego zdarzenia wyjaśniać będą policjanci kryminalni z grodziskiej policji.

30 sierpnia około godziny 14:00 grodziscy policjanci udali się na miejsce zdarzenia drogowego zaistniałego na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Zielęcin, a Grodzisk Wielkopolski. Według wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że kierujący samochodem marki Seat Leon 19-letni mieszkaniec Wielichowa jadąc w kierunku Grodziska Wielkopolskiego najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Nissan Terreano. Kierowca nissana 19-letni mieszkaniec gminy Wolsztyn zatrzymywał się na drodze, aby ominąć leżącą przeszkodę w postaci elementu tapicerki samochodowej. W tym czasie w tył jego pojazdu wjechał kierujący seatem. Najpoważniej ucierpiał jeden z pasażerów pojazdu Seat doznając złamania lewej ręki. Inni uczestnicy zdarzenia doznali ogólnych potłuczeń ciała. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

3

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego wykonali szereg czynności procesowych poprzez zabezpieczenie wszelkich śladów, przesłuchaniu świadków oraz wykonania szkiców, pomiarów oraz dokumentacji fotograficznej.

Postępowanie powypadkowe przeprowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego grodziskiej policji specjalizujący się w wyjaśnianiu przyczyn zaistniałych w wyniku wypadków drogowych.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski