Grodzisk Wielkopolski – 5 nietrzeźwych kierowców – w tym 2 obywateli Ukrainy – podsumowanie akcji „Bezpieczne Drogi”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grodziskiej komendy przeprowadzili działania o nazwie „Bezpieczne Drogi”. Na terenie powiatu grodziskiego oprócz miejscowych policjantów, pracowali również funkcjonariusze z sąsiednich jednostek Policji z Wolsztyna i z Kościana. Efektem akcji jest zatrzymanie 5 nietrzeźwych kierowców, ukaranie mandatami kilku piratów drogowych, jak również ujawnienie wielu negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego mające bezpośredni wpływ na zagrożenia wypadkami drogowymi.

rdpred2
24 października br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z jednostek Policji w Grodzisku Wielkopolskim, w Kościanie i w Wolsztynie na terenie powiatu grodziskiego, przeprowadzili działania ukierunkowane na wyeliminowanie jak największej liczby negatywnych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego.

trzzwosc2

Policjanci zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, dostosowywanie obowiązujących prędkości w terenach zabudowanych, ruch pieszych oraz wykroczenia mające bezpośredni wpływ na zagrożenia powodujące wypadki drogowe. Podczas działań policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców – w tym 2 obywateli Ukrainy, którzy kierowali pojazdami ciężarowymi.

rdpred

Odpowiedzialność za łamanie przepisów ruchu drogowego nie ominęła też kierowców, którzy postanowili „poszarżować” w miejscach zabudowanych, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h. Okazało się również, że wielu pieszych w Grodzisku Wielkopolskim nie przestrzega zasad ruchu drogowego i nagminnie przechodzą przez jezdnię  w miejscach do tego nie wyznaczonych, bądź też zapominają o elementach odblaskowych obowiązkowych w godzinach wieczornych.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski