Grodzisk Wlkp. – Dzieci odwiedziły Komendę Policji

5 sierpnia 2016r. policjantów Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. w ramach ,,Bezpiecznych Wakacji 2016″ odwiedziły dzieci z Domowej Świetlicy w Grodzisku Wlkp. Podczas wycieczki po komendzie dzieci zapoznały się z pracą policjanta, sprzętem służbowym oraz wysłuchały prelekcji dot. zasad bezpieczeństwa podczas wakacji.

W dniu 5 sierpnia 2016r. o godzinie 11.00 Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wlkp. odwiedziła grupa dzieci z Domowej Świetlicy w Grodzisku Wlkp. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z atrybutami pracy policjanta. Obejrzały film o polskiej Policji pt.: „Polska Policja – Służyć i Chronić”. Dowiedziały się, na czym polega praca Policji oraz jaki posiada sprzęt służbowy. Była to okazja do bliższego zapoznania z kajdankami, pałką służbową, tarczą, radiostacją oraz radiowozem. Dzieci mogły także zapoznać się z dużą maskotką Sierżanta Pyrka oraz zrobić sobie z nim zdjęcie.

Grodzisk kpp kamizelka

Następnie policjantki w związku z wakacjami letnimi przeprowadziły prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w domu oraz na świeżym powietrzu. Dzieci usłyszały wiele cennych rad w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, które mogą zdarzyć się w okresie letniego wypoczynku. Dużą uwagę zwróciły na bezpieczną zabawę nad wodą, informując o zagrożeniach mogących wystąpić na niestrzeżonych plażach w obrębie akwenów wodnych. Przypomniały również numery alarmowe oraz jak należy reagować w różnych sytuacjach. Wszystkie dzieci otrzymały książeczki edukacyjne.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski