Grodzisk Wlkp. – Kolejny obywatel Ukrainy pijany wsiadł za kierownicę! „Wydmuchał” ponad 2 promile!

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie obywatela Ukrainy, który wjechał kierowanym przez siebie pojazdem do przydrożnego rowu. Okazało się, że 20-latek bawił się prawie całą noc na terenie jednej z dyskotek . Mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, mężczyzna wsiadł do samochodu stwarzając jednocześnie zagrożenie dla samego siebie, jak również dla innych uczestników tej drogi. Młody kierowca został zatrzymany przez grodziskich policjantów, gdzie po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione stosowne zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

313-195787

3 grudnia br. około godz. 4:00 nad ranem grodziscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej Rakoniewice – Łąkie. Według ustaleń policjantów wynika, że 20-letni obywatel Ukrainy kierował samochodem marki VW Golf. W trakcie jazdy w pewnym momencie kierowca nie opanował kierowanego przez siebie pojazdu i zjechał z drogi do przydrożnego rowu.

Jak się okazało, mężczyzna miał w sobie ponad 2 promile alkoholu. W dodatku nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Młody kierowca został zatrzymany przez grodziskich policjantów i umieszczony w policyjnym areszcie.

Postępowanie w powyższej sprawie poprowadzą policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.