Grodzisk Wlkp. – Policjanci z psem służbowym odwiedzili dzieci

Policjanci ds. profilaktyki społecznej wraz z przewodnikiem psa służbowego odwiedzili uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Śniatach oraz w Kamieńcu. Dzieci uczestniczące w spotkaniu byli mile zaskoczeni umiejętnościami jakie zaprezentował dla nich pies policyjny. Dodatkowo każde z dzieci nauczyło się jak postępować w kontaktach z nieznajomym zwierzęciem.

k1

18 kwietnia br. przedszkolaki oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej  w miejscowości Śniaty oraz miejscowości Kamieniec mieli okazję zapoznać się z pracą policjanta, który na co dzień pełni służbę w charakterze przewodnika psa służbowego. Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim ma do swojej dyspozycji między innymi psa z przeznaczeniem do wykrywania zapachów środków narkotycznych. Pies – policjant służy dla powiatu grodziskiego od ponad roku czasu. Przewodnik psa mł. asp. Norbert Gabryelczyk wraz z policjantką z Zespołu Profilaktyki Społecznej sierż. Pauliną Ludwiczak omówili zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia, kiedy dochodzi do ataku ze strony obcych zwierząt.

k5

Uczniowie w zajęciach praktycznych uczyli się jak postępować w sytuacjach zagrożenia, gdy pies chce zaatakować. Dowiedzieli się również jak zachowywać się w kontaktach z obcymi zwierzętami, w taki sposób, aby nikomu nie stała się krzywda.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp