Grodziski Wielkopolski – Ostatni weekend wakacji pod znakiem nietrzeźwych kierowców

Ostatni weekend wakacji pod względem pogody dopisał jak nigdy. Wielu ludzi postanowiło ten upalny czas spędzić nad wodą lub na własnych działkach rekreacyjnych. Jedni przemieszczali się rowerami, inni motocyklami, jeszcze inni samochodami. Warto jednak pamiętać, że kierując jakimkolwiek z wymienionych pojazdów zawsze należy być trzeźwym. W minionym czasie grodziscy policjanci wyeliminowali z dróg naszego powiatu kilkunastu nietrzeźwych kierujących.

W sobotę 27 sierpnia na terenie Kuźnicy Zbąskiej kilka minut po godzinie 18:00 policjanci z grodziskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego mieszkańca powiatu obornickiego, który kierował fiatem cinquecento będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alko testem wykazało u kierowcy ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci tym samym zmuszeni zostali do zatrzymania mężczyźnie jego prawa jazdy.

Niespełna 2 godziny później również w Kuźnicy Zbąskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego samochodem marki Mitshubishi Carrisma. W rozmowie z kierowcą policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu z ust. Kierującym okazał się być 28-letni obywatel Ukrainy, który wydmuchał wynik ponad 0,58 promila. W tym wypadku również policjanci zatrzymali prawo jazdy i uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalszej  jazdy.

W niedzielę 28 sierpnia 17 letni mieszkaniec Rakoniewic kilka minut po godzinie 5:00 rano został zatrzymany do kontroli drogowej. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u młodego kierowcy grubo ponad 1 promil. Świeżo upieczone prawo jazdy zostało zatrzymane przez rakoniewickich funkcjonariuszy.

To tylko niektóre wybrane przypadki spośród wielu innych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców. Korzystając z okazji apelujemy, by nie stwarzać społecznego przyzwolenia dla osób, które siadają za kierownicą będąc  po spożyciu alkoholu. Reagujmy, gdy widzimy takie sytuacje. Jeśli planujemy spotkanie towarzyskie pomyślmy, kto będzie prowadził samochód w drodze powrotnej.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski